+48 510 216 008 biuro@geo-instal.pl
ogrzewanie podłogowe

 Ogrzewanie podłogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe to na dzień dzisiejszy najpopularniejszy system ogrzewania nowych domów jednorodzinnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogrzewania zapewniamy sobie nowy styl życia higienicznego, zdrowego i energooszczędnego. Ciepłe podłogi pozwalają na zabawy z dziećmi i chodzenie na bosaka bez obawy kataru. To czyste powietrze, bez unoszącego się kurzu, wysuszenia i niekorzystnej dodatniej jonizacji wywołanej gorącymi grzejnikami. To dobre samopoczucie i brak przeziębień dzięki optymalnemu, równomiernemu pionowemu rozkładowi temperatury w pomieszczeniach. To brak mało estetycznych grzejników, zabierających powierzchnię i utrudniających aranżację wnętrz. To mniejsze zużycie energii, dzięki czemu żyjemy taniej i mamy swój wkład w ochronę środowiska. Ogrzewanie podłogowe to komfort i wielka przyjemność, na którą każdy nie tylko może ale ze względu na swoje zdrowie powinien sobie pozwolić.

Dlaczego należy wykonań projekt ogrzewania podłogowego?

Wielkości grzejnika podłogowego po jego zainstalowaniu nie można zmienić. Dlatego przed przystąpieniem do montażu wodnego ogrzewania podłogowego trzeba koniecznie wykonać projekt. Ilość ciepła oddawanego przez podłogę zależy od temperatury zasilania, średnicy rur oraz sposobu ich ułożenia.

Najważniejszy dobry projekt

Wodne ogrzewanie podłogowe zdecydowanie trudniej jest dobrze zaprojektować i wykonać niż tradycyjne ogrzewanie grzejnikami. Po wykonaniu ogrzewania podłogowego nie ma praktycznie żadnej możliwości jego poprawienia lub ulepszenia. Dlatego najważniejszą rzeczą jest wykonanie projektu.

Co dadzą nam projekty instalacji?

Instalacja wykonana podstawie projektu Instalacja wykonana bez projektu
 Dokładne określenie średnic rur, rozstawu między nimi, wielkości grzejników, mocy kotła, pojemności zasobnika ciepłej wody itd. itp.
EFEKT:
Uzyskujemy znaczne obniżenie kosztu wykonania instalacji, jej dokładne dopasowanie do potrzeb budynku, oszczędność energii podczas pracy instalacji, przyjemność z jej użytkowania
Hydraulicy wykonujący instalację bez projektu zawsze zawyżają średnice rur, zagęszczają ich rozstaw, zwiększają moc grzejników, kotła, wielkość zasobnika ciepłej wody itp. w celu zabezpieczenia się przed ewentualnym niedogrzaniem domu.
EFEKT:
Wzrost kosztu wykonania instalacji, nieustanne przegrzewanie pomieszczeń, bezużyteczna energochłonność instalacji, parzące posadzki, grzejniki, strata energii przez za duży kocioł, zasobnik, grzejniki.
Dokładne wyliczenie ilości materiałów
i urządzeń potrzebnych do wykonania instalacji.
EFEKT:
Inwestor wie ile materiałów potrzeba do wykonania jego instalacji i jaki jest ich koszt. Zabezpiecza to przed wszelkimi nadużyciami ze strony nie zawsze uczciwych hydraulików
Określenie ilości materiałów „na oko” przez hydraulika.
EFEKT:
Inwestor nie wie ile i jakich materiałów potrzeba do wykonania instalacji. Dowiaduje się tego zazwyczaj dopiero z rachunku wystawionego przez hydraulika, nierzadko już po zalaniu i zatynkowaniu instalacji.
 Dokładna regulacja hydrauliczna całej instalacji przeprowadzona specjalistycznymi programami komputerowymi.
EFEKT:
Stabilna, bezawaryjna, ekonomiczna, dopasowana do aktualnych potrzeb pogodowych praca całej instalacji.
Całkowite rozregulowanie hydrauliczne instalacji spowodowane wykonaniem regulacji „na oko”.
EFEKT:
Głośna praca instalacji, awaryjność, zła reakcja na warunki pogodowe, bezsensowna strata energii cieplnej.
 Dokładne wyliczenie zapotrzebowania na moc cieplną dla każdego pomieszczenia budynku.
EFEKT:
Zapewniony idealny komfort cieplny w każdym pomieszczeniu. Dokładne dopasowanie instalacji do indywidualnych potrzeb każdego budynku.
Określenie zapotrzebowania na moc cieplną metodą „na oko”.
EFEKT:
Ciągłe niezadowolenie mieszkańców z pracy instalacji, przegrzewanie pomieszczeń, złe samopoczucie.