+48 510 216 008 biuro@geo-instal.pl

Uzdatnianie wody

TWARDOŚĆ TWOJEJ WODY

TWARDOŚĆ wody to powszechny problem w naszych domach, ponieważ najczęściej spotykamy się w Polsce z wodą średnio twardą lub wręcz twardą. Wynika to z obecności soli, przede wszystkim wapnia i magnezu (Ca + Mg), która powoduje szereg niepożądanych zjawisk, takich jak osady z kamienia na armaturze, bateriach i urządzeniach AGD (pralka, zmywarka, czajnik, ekspres do kawy).

Dzięki miękkiej wodzie, skóra jest zdrowsza i gładsza, ogrzewanie tańsze i efektywniejsze, a pranie pozwala zaoszczędzić nawet 60% wydatków na detergenty. Nawet gotowane potrawy zyskują na smaku i wyglądzie.

NIE WIESZ JAK POZBYĆ SIĘ TWARDEJ WODY?

To proste! Firma GEO-INSTAL, za pomocą profesjonalnego testera, zbada twardość Twojej wody a następnie dobierze i zamontuje u Ciebie jeden ze zmiękczaczy Cosmowater:  Standard 15,  Home 22  lub  Exclusive Pure.
Możesz także wybrać kompleksowe rozwiązanie problemów z wodą, wówczas zainstalujemy perfekcyjne połączenie zmiękczacza z filtrem poprawiającym walory smakowe i zapachowe wody –   Cosmowater Hybrid.

ZASADA DZIAŁANIA ZMIĘKCZACZA

Zmiękczacz zawiera monosferyczne złoże jonowymienne, które usuwa z wody jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardość wody. Złoże po wyczerpaniu jest regenerowane roztworem soli.
Zmiękczacz działa automatycznie, wymagając od użytkownika jedynie uzupełniania soli – zwykle raz na kilka miesięcy.
Zmiękczacz jest łatwy w montażu, do instalacji urządzenia wystarczy dostęp do głównego przyłącza wody w domu, odpływu do kanalizacji oraz gniazda elektrycznego.

JAKIE BĘDZIESZ MIEĆ KORZYŚCI Z MIĘKKIEJ WODY?

1.    Ochronisz urządzenia grzewcze i instalacje przed kamieniem kotłowym.

4.    Twoje ulubione ubrania dłużej zachowają intensywne kolory i będą miękkie w dotyku bez stosowania płynów zmiękczających.

2.    Zabezpieczysz armaturę i sanitariaty przed osadem z kamienia.

5.    Będziesz cieszyć się jedwabiście gładką i zdrową skórą, a kąpiel w miękkiej wodzie stanie się prawdziwą przyjemnością

3.    Wydłużysz żywotność AGD mających kontakt z wodą i unikniesz wzrostu zużycia energii.

6.    Używając miękkiej wody, możesz zużywać nawet o 60% mniej detergentów i zredukować wydatki na ogrzewanie nawet o 20%.